Ekonomi

Bronfman ve Bain Capital 2 milyar dolarlık Paramount teklifini değerlendiriyor

Eski bir medya yöneticisi olan Edgar Bronfman Jr. ile Bain Capital, Paramount’un hakim hissedarı National Amusements’ı satın almakla ilgileniyor. Shari Redstone’un sahip olduğu hisseleri hedefleyen potansiyel teklifin 2 milyar ila 2,5 milyar dolar aralığında olacağı tahmin ediliyor.

Teklif, Skydance Media CEO’su David Ellison’ın geçen hafta National Amusements için daha önce yaptığı 2,5 milyar dolarlık teklifi düşürme kararının ardından geldi. Bu indirim, Paramount’un oy hakkı olmayan hissedarları için ek fon sağlamayı amaçlıyordu. Redstone’un ailesinin kontrol hissesi için yapılan teklifin düşürülmesinden memnun olmadığı ve bunun da diğer tarafların rekabetçi teklifler sunmasına olanak tanıdığı bildirildi.

Ayrı bir gelişme olarak Skydance, bağımsız stüdyoyu 4.75 milyar dolar değerleme karşılığında satın almak için tamamı hisse senedinden oluşan bir anlaşma önerdi. Bu teklifin ayrıntıları, devam eden görüşmeler hakkında bilgi sahibi olan bir kişi tarafından açıklandı.

Ayrıca, Crystal Sky Pictures’ın başında bulunan Hollywood yapımcısı Steven Paul’un da geçen ay bildirildiği üzere National Amusements için 3 milyar dolarlık bir teklifle ihale savaşına girmeye hazırlandığı bildiriliyor.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen yıllık hissedarlar toplantısında Paramount’un eş CEO’ları maliyetleri yıllık 500 milyon dolar azaltmayı amaçlayan bir yeniden yapılandırma girişimi sundular. Planda ayrıca varlıkların satışı ve Paramount+ yayın platformu için ortak girişim veya ortaklıkların araştırılması da yer alıyor. National Amusements ve Bain Capital, bildirilen ilgi beyanları ve potansiyel teklifler hakkında yorum yapmadı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

bozkir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu