Haber

TFF Tahkim Kurulu Başkanı Mustafa Artuç Hayatını Kaybetti

Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu Başkanı Mustafa Artuç, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre, kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Ankara’da özel bir hastanede tedavi altına alınan Artuç, sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Artuç’un cenazesi Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Ede köyünde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze töreninin ardından toprağa verilecek.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Artuç’un vefatı nedeniyle sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı. Ölüm haberini derin bir üzüntüyle öğrendiğini belirten Tunç, “Merhum’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve hukuk camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” sözlerini kullandı.

Artuç’un biyografisi

Mustafa Artuç 1972 yılında Zile’de doğdu. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Meslek hayatına Zile’de hakim adayı olarak başlayan Artuç, sırasıyla Viranşehir, Ağlı ve Hacıbektaş’ta yargıçlık, Yargıtay’da soruşturma hakimliği ve Adalet Akademisi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi üyesi olarak görev yapan Artuç’un Malvarlığına Karşı Suçlar, Kişilere Karşı Kabahatler, Türk Ceza Kanunu Şerhi (ortak eser), Karar Verme Sanatı, İcra ve İflas Hataları gibi eserleri bulunmaktadır. .

Artuç, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanlığı da yaptı.

karakocanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu