Haber

Kör karanlıkta kamera karşısına geçen Kılıçdaroğlu, vatandaşın dert yandığı konunun çözümü için söz verdi

Gün ışığından daha fazla yararlanmak ve güç tasarrufu sağlamak niyetiyle Türkiye’de 2016 yılında alınan Bakanlar Kurulu kararı nedeniyle kış saatine geçmeme kararı alınmıştı. Alınan karar nedeniyle sabahın kör karanlığında evden çıkmak zorunda kalan vatandaşların evlerine de yine karanlıkta dönmeleri büyük tepkiye neden olurken, özellikle çocukların okula gelip gitmelerinde ciddi sıkıntılar yaşaması nedeniyle veliler de zor durumda.

KILIÇDAROĞLU’NDAN KALICI YAZ SAATİ TEPKİSİ

Sabah saatlerinde toplumsal medyada bir görüntü paylaşarak güne başlayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kış saati uygulamasına geçilmemesine reaksiyon gösterdi.

“TÜRKİYE’NİN SABAHLARINI KARANLIĞA BOĞDULAR”

Açıklamalarında Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: Sevgili halkım, kış saatine geçmeyerek bakın çocuklarımıza ne yaptılar. Bu karanlıkta bu yollara düşen, göz göze, kalp kalbe, el ele vermeye çalışan insanlarımız; Türkiye’nin sabahlarını karanlığa boğdular. Nitekim de bu bir trajedidir. Bu saraylıların her şeyden korkmasına alışmıştık da gün ışığından korkması neyin nesidir Allah aşkına? Hayret ediyorum.

“BUNU HEMEN MUTLAKA DÜZELTECEĞİZ”

Bu cehaleti artık bu ülke kaldıramaz oldu. Lakin ben bu cehaletin üreteceği sonuçlarla ilgili bir rapor hazırlattım. Biyolojik saatimizin en kıymetli uyarını gün ışığıdır sevgili halkım. Gün ışığı bir sinyaldir. Bu sinyal gelir ve fizyolojik süreçleri denetim eden çeşitli hormonların üretimi başlar. Bunu engellerseniz hastalıklara yol açarsınız. Bu yapılan bozulmuş biyolojik ritim, nörohastalıklar, diyabet ve kanser üzere hastalıklar için değerli bir risk teşkil ediyor. Bunlar rapor mapor bilmez, okumazlar. Kalpleri üzere zifiri karanlığa mahkum ettiler Türkiye’yi. Bunu çabucak ancak çabucak kesinlikle düzelteceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu