Dünya

Kim Milyoner Olmak İster’deki Filistin sorunu? Kenan İmirzalıoğlu zulme tepki gösterdi

ATV ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster bölümüne yarışmacıya sorulan Filistin sorusu ve İmirzalıoğlu’nun sözleri damgasını vurdu. Gazze’deki zulme tepki gösteren İmirzalıoğlu, insanların bir an önce huzur ortamına ulaşması gerektiğini söyledi.

FİLİSTİN SORUSU SORULDU

Sorulara doğru yanıt veren ve 300 bin TL değerindeki soruyu açan Simay Doğrusoy, “İsrail’in kurulduğu 1948 yılına kadar Filistinli Müslümanların Yahudilere sattığı toprakların toplamı, Filistin topraklarının yaklaşık yüzde kaçını oluşturuyor?” Soru yöneltildi. Cevaplar arasında kararsız kalan yarışmacı, yarışmadan çekilme kararı aldı. Asıl cevabın yüzde 1 olduğunu anlatan İmirzalıoğlu, saldırılara da tepki gösterdi.

İMİRZALIOĞLU: İNSANIN VİCDANINI VE DUYGULARINI ZORLAYAN BİR SÜREÇ

Filistinli Müslümanların Yahudilere sattığı toprakların toplamının Filistin topraklarının yüzde 1’i olduğunu vurgulayan Kenan İmirzalıoğlu, şöyle konuştu: “Bazıları ‘Toprağı satana destek olunabilir mi?’ diye soruyor. “Böyle bir şey elbette yok. Bu başka bir algının sonucudur. İnsanların vicdanı ve duyguları üzerinde çok baskı yaratan bir süreçten geçiyoruz. Umarım en kısa sürede bu durumun üstesinden gelirler. Orada ciddi bir direnç var. Tüm dünya ayaklanırken, hükümetler de maalesef kendi içlerinde boğuşuyorlar. “Siyasetlerinden dolayı sessiz kalabiliyorlar. Çünkü herkesin parayla bağı farklı ama dünya insanları buna karşı çıkmaya başladı. Her gün büyük yürüyüşler yapılıyor.” Zulmün bir an önce son bulmasını diliyorum.”

“GÖZÜNE GÖRE zulme uğruyorlar”

“Çocuklar ve hanımlar en kısa sürede huzur ortamına kavuşacak. Gazze eskiden açık hava hapishanesiydi, şimdi ise sürekli bombalanan bir hapishaneye dönüştü. Umarım dünya bir an önce barışa doğru ilerler ve bu da gerçekleşir.” Vahşet ve cinayet bitecek. Dünyanın her yerinde insanların psikolojisi bozulmaya başladı. Gördüğümüz kadarıyla insanlar 21. yüzyılda yaşıyor.” Çocuklar ve kadınlar eziliyor. Buna karşı tweet atanlar da işten atılıyor. Saygı duyduğumuz, medeni saydığımız özgür ülkelerin devletleri de bunu yapıyor. Düşünce, fikir ve basın özgürlüğü söz konusu olduğunda tüm dünya olarak şu anda en büyük sansürü, en büyük baskıyı görüyoruz. “Gerçek destek olarak sorumluluğu üstlenen cesur insanlar ve yönetimler var. Onları ılımlılaştıralım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu