Yaşam

Kaş’ta film zamanı: Festival 4 Haziran’da başlıyor

3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali içing eri sayım başladı. 4-8 Haziran tarihlerinde Kaş’ın Antik Tiyatro’sunda yapılacak olan gösterimler, çeşitli mekanlarda düzenlenecek olan atölye, panel, keşif turları ile sürpriz etkinlikler herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

Festival, Kaş ayağının ardından ise 12 ve 13 Haziran tarihlerinde Kadıköy Sineması’nda, 27 Haziran’da ise İzmir Karaca Sineması’nda seyirciyle buluşuyor.

Finalistleri belirleyen ön jüri üyeleri arasında yönetmen ve yazar Kasım Ördek, oyuncu Kübra Balcan, programcı, dağıtımcı ve sinema yöneticisi Said Aksoy ile kurgucu ve yönetmen Tuvana Simin Günay bulunuyor. Ana jüride ise Lanthimos filmlerinin kurgucusu, en son Poor Things de dahil olmak üzere 2 kere Oscar adayı Yorgos Mavropsaridis, Uluslararası Emmy ödüllü Yargı dizisinin oyuncusu Pınar Deniz, 2 Oscar adaylığı ve Golden Globe ödülü bulunan yönetmen / yazar Hany Abu-Assad ile BAFTA ve yine Oscar ödüllerine doyamayan filmlerin yapımcısı Zeynep Santıroğlu Sutherland yer alıyor.

Festival süresince düzenlenecek birçok panel ve atölye arasında, Doç. Dr. Berceste Gülçin Özdemir tarafından sunulacak olan “Türk Sinemasında Film Müziğinin Önemi” paneli ile, Okan Avcı tarafından üçüncü kez düzenlenecek olan “Su Altı Film Prodüksiyonu ve Marin Koordinasyon” atölyesi bulunuyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Kaş Belediyesi tarafından desteklenen, sanatın doğayla içi içe geçtiği festivale herkes davetli.

https://www.instagram.com/kasfilmfest/

www.kasfilmfest.com

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu