Haber

HDP’lilerin ‘Pençe Kılıç Hava Harekatı’ Protestosuna Polis Müdahale Etti

TSK’nın Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör maksatlarına yönelik gerçekleştirdiği ‘Pençe Kılıç Hava Harekatı’nı protesto etmek isteyen HDP’li kümeye polis müdahale etti. 1 kişi gözaltına alındı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ ile partililerin bulunduğu bir küme ‘Pençe Kılıç Hava Harekatı’nı protesto etmek istedi

Tunceli’de ortalarında HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ ile partililerin bulunduğu bir küme, Sanat Sokağı’nda toplanarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör gayelerine yönelik düzenlenen ‘Pençe Kılıç Hava Harekatı’nı protesto etmek istedi. Emniyet güçleri HDP Milletvekili Dersim Dağ’ın yaptığı basın açıklamasının terör örgütü propagandası içerdiğini belirtip, açıklamanın sonlandırılması ve grubun dağılması yönünde ikazda bulundu.

Basın açıklamasıyla ilgili isimli soruşturma başlatıldı

Buna karşın basın açıklaması yapmak isteyen kümeye, polis izin vermedi. Tüm ikazlara karşın açıklamaya devam etmek isteyen kümeye polis müdahale etti. Yaşanan arbedenin akabinde bir kişi gözaltına alındı. Emniyete götürülen kuşkulu süreçlerinin akabinde hür bırakılırken, basın açıklamasıyla ilgili isimli soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu