Haber

Akhisar’da Sosyal Medyada Tepki Gösteren Görüntüleri Paylaşan Kişi Gözaltına Alındı

Manisa’nın Akhisar ilçesinde salamura zeytin tankında görüntüleri sosyal medyada paylaşılan kişi gözaltına alındı.

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından bahse konu şahsın ve görüntülerin kaydedildiği işletmenin kimliğini tespit etmek amacıyla çalışma başlatan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptığı incelemede, görüntülerdeki kişi MA idi.

Akhisar’da Jandarma Kabahatler Soruşturma Timi (JASAT) ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheli MA, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29 Temmuz 2023 günü saat 10.00 sıralarında TİKTOK sosyal medya uygulamasında gıda sağlığına tehlike oluşturacak bir görüntü paylaşan zanlı, JASAT tarafından yapılan çalışmada kimliği tespit edilerek emniyete götürüldü. Asayiş ekiplerince gözaltına alınan ve görüntülerin çekildiği işletme, İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek faaliyetten men edilirken, işletme sahibine de idari para cezası uygulandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sosyal medyada salamura zeytinin gıda güvenliği ve insan sağlığına uygun olmayan şekilde saklanması hakkında paylaşılan görüşler hakkında Bakanlığımızca inceleme başlatıldı.” bilgiler paylaşıldı.

haber-birecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu