Haber

Afyonkarahisar’da RC Yarış Pistleri Açıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliğinde üretimi tamamlanan “RC Onroad ve Offroad Yarış Pistleri”nin açılışı gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Kübra Teymur, AKÜ Yerleşkesi’ndeki parkurun açılışında yaptığı açıklamada, aynı bölgede bulunan RC yarış pistlerinde hem onroad hem de offroad yarışlarına ev sahipliği yapılabileceğini söyledi.

Teymur, “Afyonkarahisar’da düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’nın yanı sıra bu alanda ulusal ve uluslararası etkinlikler de düzenlenebilecek. Bu anlamda bu pist alanının şehrimize değerli bir katma değer getirmesini temenni ediyoruz.”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de açılışı yapılan RC yarış pistlerinin yaklaşık 4,5 milyon liralık bir yatırım olduğunu ifade etti.

AKU Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise ulusal ve uluslararası yarışlara ev sahipliği yapma kapasitesine sahip RC parkurlarının toprak ve asfalt olmak üzere iki kısımdan oluştuğunu belirtti.

Programda AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından RC yarış pistleri açıldı.

Daha sonra il protokolü, Türkiye Onroad Şampiyonası 2. ayağı, ev sahibi olma, yarışçıların pistteki antrenman türleri takip edildi.

mazgirtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu