Haber

Adıyaman’da Yerinde Dönüşüm Projesine Yoğun İlgi

AK Parti Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, deprem bölgelerinde başlatılan yerinde dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Deprem bölgesi olan Adıyaman’da projenin başlamasıyla birlikte 5 bin 900 başvuru yapıldığını vurgulayan Milletvekili Resul Kurt, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 11 ilimizi deprem bölgesinde yeniden ayağa kaldırmak için 17 Temmuz’da başlatılan yerinde dönüşüm projesine Adıyaman’ımızdan da yoğun talep var.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin Adıyaman ziyaretinde müjdesini verdiği yerinde dönüşüm projesi için Adıyaman genelinde bugüne kadar 5 bin 900 başvuru yapıldı.

Bu süreç depremzedelerimizin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Toplamda 20.000 civarında başvuru bekliyorum. Önümüzdeki günlerde kurallara uyanlar için başvuranlar için yerinde dönüşümle ilgili ruhsat işlemleri yapılacak ve inşaata hızla başlanacak.

Yerinde dönüşüm projesinde fay sınırlarında veya fay kırılmalarında yapılaşma olmayacaktır. Sıvılaşmanın olduğu zeminlerde yapılaşmaya izin verilmeyecektir. Dere yatakları asla imar için açılmayacak.

Mimarlık ve mühendislik hizmetlerinde sıfır tolerans uygulanacaktır. Şehrimizin yeniden en hızlı ve sağlıklı şekilde ayağa kalkması için hep birlikte çaba göstermeliyiz. Vatandaşlarımıza yoğun uygulamaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

haberdamal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu