Teknoloji

Yıldız Derecelendirme Sistemi PlayStation Store’a Geliyor

Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation Store’daki Yıldız Derecelendirme sistemi getirildi. Bu sayede diğer oyuncuların oyunlara nasıl yaklaştıklarını, beğenip beğenmediklerini görebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:  PlayStation Store’daki Oyunlara Artışlar Gelmeye Devam Ediyor


Hepimiz oyunları öyle ya da böyle, indirim yaparak, yanlış fiyat bilgisi vererek ya da uygun fiyatlarla satışa sunularak satın alıyoruz. Ancak bazen kendimizi kararsız hissederiz. Bu noktada en büyük yardımcımız devreye giriyor: Diğer kullanıcıların yorumları. Oyunu bizden önce satın alan, oynayan, fikri olan ve oyun sayfasına yazma zahmetine girmeyen kullanıcılar çoğu zaman karar vermemize yardımcı oluyor. Şimdi buna benzer bir şey PlayStation mağazasına da geliyor.

PlayStation Store için Yıldız Derecelendirme Sistemi

Her ne kadar yorumlar söz konusu olmasa da bu yönde faydalı bir adım da Star Rating sistemini PlayStation mağazasına tanıtan Sony Interactive Entertainment tarafından atıldı. İşin güzel yanı buna Spider-Man 2 ve RoboCop: Rogue City gibi yakın zamanda çıkan oyunları kapsamıyor. Öyle ki 2015 yılında çıkan Uncharted: The Nathan Drake Collection paketi de bu sisteme dahil olmuş ve 4,61/5 puana sahip. Spider-Man 2 için bu 4,91/5 iken RoboCop: Rogue City karşımıza çıkıyor. 4.53/5 olacak.

Peki nasıl puan alırsınız? Sürecin aslında oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Tabii öncelikle oyunu satın almanız gerekiyor. Daha sonra mağaza sayfasına giderek puanlama ile ilgili bölüme geçiyorsunuz:

Burada hangi yıldızın hangi oranda verildiğini görebilirsiniz:

Fareyle bu bölümün üzerine gelin,

Yanlış girdiyseniz Puanı Değiştir butonuna basarak düzeltebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu