Ekonomi

Yeni nesil elektrikli araç teknolojileri Bursa’da buluşacak

İSTANBUL (İGFA) –Yayınlanan sektörel raporlara göre 2030 yılına kadar dünyada satılan her iki araçtan birinin elektrikli olacağı öngörülüyor.

Ürettiği her 10 araçtan 8’ini ihraç eden Türk Otomotiv Sanayi, elektrikli araçlara olan küresel talebin arttığı bu dönemde yapacağı yeni yatırımlarla dünya pazarında da söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

“Tecrübesi, rekabet gücü, stratejik konumu ve lojistik avantajları ile Türkiye, elektrikli araçlar ve ilgili teknoloji, makine ve ekipman yatırımları ile küresel pazarda önemli bir oyuncu haline gelebilir.” Tarsus Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, Kasım ayında No On Fuarcılık ile Bursa’da düzenlenecek Go Green Turkey’in bu anlamda değerli bir misyon üstlendiğini söyledi.

İlk kez düzenleyecekleri fuarın Türk elektrikli araç ve yan sanayi dalını dünya ile buluşturma hedefiyle yola çıktıklarını anlatan Aytemur, “Hedefimiz bu fuarı sayılı fuarlardan biri haline getirmek. elektrikli araç fuarlarını diğer sektörel fuarlarda olduğu gibi önce bölgede, ardından Avrupa ve dünyada gerçekleştiriyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu