Teknoloji

Windows 11’de yapay zeka destekli duvar kağıdı devrimine hazırlanın

Windows Late tarafından açıklanan şirket içi belgeler, Windows 11 kullanıcılarının çok yakında masaüstü bilgisayarlarına geçeceğini ortaya koyuyor. yapay zeka destekli canlı duvar kağıdı‘ gibi bir özelliği görebildiğini söylüyor.Bu, imlecinizi ekranda hareket ettirdiğinizde duvar kağıdının ekranınızdan uzaklaşacağı anlamına gelir. atlıyordu‘ ve imlecin hareketine bağlı olarak görünümünü değiştirir.

Ayrıca Windows En Son, masaüstü arka planına bir ‘anahtar’ ekler. paralaks etkisi‘ şeklinde ekleme olasılığına işaret ederek, duvar kağıdının arka planda üzerindeki pencerelere ve uygulamalara göre daha yavaş hareket etmesini sağlayarak, arka planınızın daha sürükleyici görünmesi için derinlik yanılsaması yaratacağını söylüyor.

Yapay zeka destekli duvar kağıtlarını muhtemelen yalnızca hareket algılamayı destekleyebilen cihazlarda göreceğiz, dolayısıyla bu özelliği ilk olarak daha yeni, daha güçlü makinelerde görebiliriz.

Bu seviyede sadece şık bir duvar kağıdı olsa bile Microsoft’un cihazınızın estetiğini uyarlamak için yapay zekayı kullandığını görmek heyecan verici. Anlayabildiğimiz kadarıyla, bu derinlik ve hareket efektleri, masaüstü arka planı olarak kullanabileceğiniz birden fazla fotoğrafla çalışmalı ve sizi canlı duvar kağıdı uygulamaları arama zahmetinden kurtarmalıdır.

Bu aynı zamanda yapay zekanın yardımıyla gerçekten sürükleyici ve farklı bir arka plan oluşturmanın ilk adımı olabilir çünkü Microsoft’un bu özelliği sunmasının ardından yeni özelliklerin ortaya çıktığını görebiliyoruz. Umarız şirket bunu geliştirir ve cihazınızı kendinize ait hale getirmenin daha eğlenceli ve ilgi çekici yollarını sunar.

haber-hanak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu