Haber

Ukrayna Büyükelçisinden Başkan Böcek’e Ziyaret

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ve Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Buyruk Rustamov, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Emir Rustamov ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar, Ukrayna-Rusya savaşının başlamasının ardından çok sayıda Ukrayna vatandaşının Antalya’ya geldiğini belirterek, “Vatandaşlarımız Antalya’da olmaktan çok mutlu. Çocuklarımızın çoğu Antalya’da yaşıyor. Burada yaşamaktan çok mutlular. Kendisine ve Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederim.”

savaş acıtır

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Büyükelçi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Antalya’da ikamet eden Ukraynalıların Antalya’ya entegre olmasının sevindirici olduğunu dile getiren Başkan Böcek, “Ancak savaş nedeniyle evlerinden olan Ukraynalı kardeşlerimiz adına üzgünüz. barış ve kardeşlik içinde yaşayın.Ukrayna vatandaşlarımızın kendilerini evlerinde hissetmeleri bizleri mutlu ediyor.” söz konusu.

Ziyaretin ardından Büyükelçi Bodnar ve Başkan Böcek karşılıklı hediyeler takdim etti. Büyükelçi Bodnar, Başkan Böcek’e Bağımsız Ukrayna ile Osmanlı Devleti arasında imzalanan anlaşma uyarınca iki ülkede büyükelçiliklerin açılması anısına bir pul takdim etti. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu