Haber

Türk Vatan Aşkı Aşk Yürüyüşü coşkuyla gerçekleştirildi

Karaman Belediyesi’nin bu yıl 5.’sini düzenlediği Ülkeler Arası Karaman Türk Dünyası Bayramı etkinlikleri kapsamında “Türk Aşkı, Vatan Aşkı” yürüyüşü gerçekleştirildi.
3 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 21.30’da Kemal Kaynaş Stadı önünde başlayan “Türk Vatan Sevdası Aşkı” yürüyüşüne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ellerinde meşalelerle uzun bir kortej oluşturan vatandaşlara; Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Türksoy Genel Sekreter Yardımcısı Sayit Yusuf, TÜRKSOY ve Türk dünyasından konuklar ile bayrak, bando ve kılıç-kalkan grubunu taşıyan sancaktarlar eşlik etti.

Molla Fenari ve İsmetpaşa Caddesi üzerinden Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar devam eden yürüyüşün ardından Türkiye Cumhuriyetlerinden grupların sunumları ve yöresel gösterileri sahnelendi. Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, meydanda halkı selamlayarak geceye katılan herkese teşekkür etti ve dört gün süren etkinliklere tüm Karamanlıları davet etti.

5. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Bayramı kutlamaları, festivalin ikinci günü olan 4 Ağustos Cuma günü Türk Dünyası Parkı’nda saat 20.30’da başlayacak etkinliklerle devam edecek. Gecede ünlü sanatçı Ahmet Şafak sahne alacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu