Haber

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, partisinin kendisini yeniden aday göstermemesine tepki gösterdi

SARIYER Belediye Başkanı Şükrü Genç, partisinin kendisini yeniden aday göstermemesine tepki göstererek, “Kararın 18 Şubat’a kadar gözden geçirilip düzeltilmesini istiyoruz.”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerine Oktay Aksu’yu aday göstermesine tepki gösteren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Saat 16.00’da Sarıyer Belediyesi binası önünde yapılan açıklamaya çok sayıda partili katıldı. Ellerinde ‘Sen yoksan biz de yokuz!’, ‘İmamoğlu haksızlık etme!’ gibi tabelalar vardı. Partililer, yazılı pankartlarla sık sık Şükrü Genç lehine slogan attı. Kendisine destek veren partililere seslenen Şükrü Genç, ‘Tam 15 yıl önce yüzde 27 oy oranıyla başladığımız yolculuğumuzu 2009 seçimlerinde yüzde 37’ye, 2014’te yüzde 52’ye, 2019’da ise yüzde 60’a taşıdık. Sarıyer bir arada, tıpkı bir çocuğun doğumundan 15 yaşına kadar büyümesi gibi. Her kesimden bu oy için tüm Sarıyerlilere binlerce kez teşekkür ediyorum.

15 yıldır meslektaşlarımla birlikte büyük emek ve çaba harcayan bir belediye başkanı olarak adaylık sürecinin sonunu televizyon ve medyadan takip ederek öğrenmek zorunda kalmanın partimizin kültürüyle bağdaşmadığını, 100. yılını dolduran Cumhuriyet’in kültürü ve kültürü. Aday seçiminin kamuoyu araştırmalarına göre objektif ve dengeli yapılmadığı da ortadadır. “Bu süreçte yaptığımız iki anket de Sarıyer halkının tercihiyle tekrar seçileceğimizi açıkça ortaya koyarken, burada hangi anket sonucunun böyle bir karar alınmasına yol açacağını soruyorum” dedi.

BU KADAR HİSSLİ BİR TEŞVİK GİBİ HİSSLİ Mİ?

Mahalle sakinleriyle yıllardır süren çalışmalar sonucunda gecekonduların başta mülkiyet olmak üzere temel sorunlarının çözüldüğünü ifade eden Genç, ‘Sarıyer’i en gerçek şekilde dönüştürme sürecinde olduğumuzu herkes biliyor. , kâra mahkûm etmeden, hazırlık içerisinde olduğumuzu ifade ediyoruz. Herkes bilse de bu açgözlülük, çıkar hırsı gibi midir? Benim halkımın, orada yaşayan insanların hiçbir kâr hırsı yok. Tek beklentileri yıllardır başlarına ne geleceğini bilmedikleri evin artık onların olması, başlarını yastığa koyabilmeleri ve bir gün buradan rahatça ayrılabilmeleridir. torunlarına. “Onun tek beklentisi bu” dedi.

KARARIN 18 ŞUBAT’A KADAR GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİ VE DÜZELTİLMESİNİ İSTİYORUZ.

Genç, parti yönetiminin 31 Mart seçimlerine ilişkin tercihini yeniden gözden geçirmesini umduğunu belirterek, “Parti yönetimimiz Sarıyer halkının sesini duymalı ve dinlemelidir.” Umarım parti yönetimimiz doğru saha ölçümlerine göre hareket eder. Şu anketleri dinleyin. Umarım parti yönetimimiz Sarıyer ve İstanbul’u kazanmak için doğru sistemi ve doğru adayı belirler. Bu kararın partimiz tarafından bu talepler dikkate alınarak yeniden değerlendirilmesini Sarıyer halkı adına talep ediyorum. Sarıyer halkı ve benim umudum ve beklentim şudur; Bu kararların yeniden gözden geçirilmesi 18 Şubat akşamına kadar artarak devam edecek. Peki 18 Şubat akşamından sonra ne olacak? Mühendisim. Biz mühendisler bir karar verdiğimizde etrafımızdaki herkesle birlikte karar veririz. Yani verileri, tüm bildirimleri alıyoruz. Olanı ve olmayanı bir araya getiriyor, tartışıyoruz. Yani halkımız, muhtarlarımız, gazetecilerimiz, çocuklarımız ve bu hayattaki herkes. Tartışıyoruz, birlikte karar veriyoruz. O noktada onu bir bina gibi analiz ediyoruz. biz de bu şekilde hareket edeceğimizi söylüyoruz. Ve kararımızı kelimenin tam anlamıyla her yerde, çok daha büyük kalabalıklarla duyuruyoruz. “Bu kararın 18 Şubat’a kadar gözden geçirilip düzeltilmesini istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu