Haber

Kızılay tartışmalarına Süleyman Soylu da katıldı: Cümleye bile tahammülüm yok.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Kızılay Deposundaki çadırları Ahbap Derneği ve Türk Eczacılar Birliği’ne sattığı ortaya çıktı. Çadırların satıldığını kabul eden Kızılay Başkanı Kerem Kınık tepkilerinin merkezinde yer aldı.

SİYASİLER DE TEPKİ VERDİ

Sosyal medyada tepki çeken Kınık, aralarında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AK Partili Bülent Turan’ın da bulunduğu çok sayıda siyasi ismin de gündeminde yer aldı.

“KIZILAY’IN 60 ADET ÇADIRININ TAMAMINI BİZ YAPTIK”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk ekranlarında katıldığı programda Kerem Kınık hakkında da konuştu. Soylu, “Elbette tüm kurumlarla ilgili her şeyi sorgulamak kolay. Ben bir Kızılay çocuğuyum. Çocukluğumdan beri Kızılay’ın faaliyetlerinin içindeyim. Kızılay’ın büyük kongre delegesiydim. 19 yaşında Hilal.Biz tarlada Kızılay ile çalıştık.Kızılay beslenme grubumuz aynı.Çadır tedariki de yapıyoruz.Kızılay’ın kendine ait fabrikası var.Aynı zamanda Kızılay da kendi adına çadır topluyor.Sarp anında Kızılay’ın 60 bine yakın çadır stoğu vardı hepsini vurduk.Kızılay da kendi adına çadır üretiyor.Kızılay beslenme kümemizin lideri .

“KENDİ KURUMLARIMIZI BOŞA HARCAMAMALIYIZ”

AFAD tarafından yaptırılan seyyar mutfaklarımız oldu. Jandarma da var, polis de var, belediyeler birliği de var. Kızılay’ın kendine ait irili ufaklı arabaları, portatif mutfakları ve aşevleri bulunmaktadır. Tüm bunlarla birlikte oradaki yemleme operasyonunu da yürütüyor. Kızılay vazgeçemeyeceğimiz bir kurum. Kızılay’a bir cümle gelse bile pişmanım, tahammül edemiyorum. Deniyorlar, deniyorlar. Kızılay büyük bir aile, kendi kurumlarımızı heba etmemeliyiz.”

yunak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu