Haber

İstiklal Caddesi’ndeki Patlamada Eşini ve Çocuğunu Kaybeden Meydan: “Patlamanın Etkisini Sırtımda Hissettim”

İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısında 34 yaşındaki eşi Yusuf Meydan ile 9 yaşındaki kızı Ecrin’i kaybeden 33 yaşındaki Mevlüdiye Meydan, o anları anlattı. Patlamanın etkisini sırtında hissettiğini belirterek, ‘Çok küçük şuur kaybı yaşadım. Yusuf ile Ecrin’in yerde yattığını gördüm, bir adım bile atamamışlardı. Kızımın ve eşimin kanı yerde kalmasın’ dedi.

“Önce Nişantaşı’na gittik. Ecrin, oradaki bir parkta kedilerle oynadı.”

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da düzenlenen bombalı terör atağında, ailesiyle birlikte gezintiye çıkan Yusuf Meydan ile kızı Ecrin ömrünü yitirdi. Eşini ve kızını kaybeden Mevlüdiye Meydan, kayınbiraderinin nişanı öncesi ailece gezmeye çıktıklarını belirterek, ‘Önce Nişantaşı’na gittik. Ecrin, oradaki bir parkta kedilerle oynadı. Çocuklar acıkınca bir hamburgerciye gittik. Yusuf, kumpir yemek istediğini söyledi. Yürüme mesafesindeki kumpircilere baktık. Herkes birbirine yakındı ve yürüyorduk. Ben de mağazaların vitrinlerine bakıyordum’ dedi.

“Çok küçük bir bilinç kaybı yaşadım.”

Patlamanın tesirini sırtında hissettiğini ve birinci anda olayı anlayamadığını anlatan Meydan, şunları söyledi: ‘Çok küçük bir şuur kaybı yaşadım. O sırada insanların kaçıştığını, beni mağazanın içine almak için çekiştirdiklerini gördüm. Eltim, çocukların elini tutmuş; bağırıyordu. Onu görünce aklıma Ecrin geldi. O an Yusuf ile Ecrin’in yerde yattığını gördüm, bir adım bile atamamışlardı. Yusuf’un nabzını denetim ettim, yaşamıyordu. Ecrin, nefes alıyordu. İki parmağını yalnızca bir deri modülü tutuyordu. Tampon yapmaya çalışırken, ambulansı aradım. İkisi de gitti.’

“Hiçbir dava, masum bir çocuğun kanı kadar değerli değil.”

Pençe- Kılıç Harekatı’nın, içine bir nebze de olsa su serptiğini dile getiren Meydan, ‘Kızımın ve eşimin kanı yerde kalmasın çünkü ikisi o sokaktaki en temiz şahıslardı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bana kelam vermişti. Bana, ‘İntikamı alınacak. Sen sadece dik dur’ demişti. Ona çok teşekkür ediyorum. Terörün her türlüsüne lanet olsun. Hiçbir dava, günahsız bir çocuğun kanı kadar kıymetli değil’ diye konuştu.

Yusuf Meydan’ın olay anında yanında bulunan ağabeyi Yasin Meydan ise ‘Her şeyimiz birlikteydi. Terör denen illet, onu benden aldı. Ne Ecrin’ler ne Yusuf’lar ölmesin artık. Kanları yerde kalmadı, kalmayacak’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu