Ekonomi

İbrahim Yumaklı, orman köylülerinin köylülerine misk verdi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen Türkiye 6. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali’nin kapanış programında bir konuşma yaptı. Festival çıktılarını değerlendiren Bakan Yumaklı, yaptığı konuşmada Kastamonu’dan tüm Türkiye’ye müjde vermek istediğini belirterek, “Orman köylülerimiz yakacak için ödedikleri paranın sadece üçte birini ekim ayı itibariyle ödeyecekler. 5. Yani daha önce üç lira öderseniz 5 Ekim itibariyle sadece 1 lira ödersiniz.

“Ağaçların ev üretimi ve samanlıkta kullanılacak tahsisi de ucuzlayacak”

İkincisi, evlerin inşası için, samanlıkların inşası için, ahırların inşası için, hangi nedenle olursa olsun, ağaçların tahsisini aynı şekilde, üçte bir daha ucuza alacaksınız.

“Orman işçilerinin sigortası Çin’e yüzde 5 katkı sağlıyor”

Ayrıca ormanda çalışan köylülerimizin, dostlarımızın ve kardeşlerimizin yaptıkları işten alacakları paranın 100 bin lira olduğunu düşünelim. Şahsi sigortasını kendisi öderse Orman Genel Müdürlüğü 5 bin lira verecek. Gidip sigortanızı ödeyesiniz diye 105 bin lira verecek. 200 bin lira ise 10 bin lira verecek. Yani her 100 lira için 5 lira o kardeşlere Orman Genel Müdürlüğü sigortası yaptırması için verilecek.

“Elektrik tesisatlarının denetimi için uyarı”

Uzla köyünde 9 Ağustos’ta çıkan ve 7 evin kullanılamaz hale geldiği yangına değinen Yumaklı, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Can kaybı olmamasının en değerli teselli olduğunu anlatan Yumaklı, özellikle elektrik tesisatı incelemesine değindi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu