Haber

Hulusi Akar’ın eşi Şule Akar ve komutanın eşleri Anıtkabir’i ziyaret etti

Dün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı. Bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın eşi Şule Akar, Genelkurmay Başkanı’nın eşi, Kuvvet Komutanlarının eşleri, kurmayları, kadın subaylarla birlikte ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret etti. , kadın astsubaylar ve kadın memurlar.

Anıtkabir’e çelenk bırakıldı

Şule Akar’ın mozoleye çelenk koymasının ardından heyet bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Şule Akar, Misak-ı Milli Kulesi’ne çıktıktan sonra Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Şule Akar deftere şunları yazdı:

“Saygı ve minnetle anıyoruz”

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Milli Savunma Bakanlığı mensupları, eşleri ve kadın askerler adına Aziz Atatürk’ün huzurundayız. Bu anlamlı gün vesilesiyle şehit olan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve tarihimizin en büyük doğal afetlerinden biri olan ve millet olarak büyük acılar yaşadığımız iki büyük depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, yakınlarına acil şifalar diliyorum. yaralı.

Tarih boyunca maruz kaldığımız tüm sıkıntıları birlik ve beraberlik içerisinde aşmayı başaran asil milletimiz, bu musibeti de elbet hep birlikte aşacak ve yarınlara daha umutla yürüyecektir. Türk kadını bu süreçte sarsıntının yaralarını sarmak için büyük bir emek ve özveriyle üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmiştir ve getirmeye devam edecektir.

Türk kadınları olarak ülkemizi her zaman ileriye taşımak için gayret göstereceğimizi bir kez daha belirtiyor, aziz hatıranızı saygı ve minnetle anıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu