Haber

emsalsiz! Farioli, yerine Ersun Yanal’ın imza töreninde masaya oturdu.

Alanyaspor, 33 yaşındaki İtalyan teknik direktör Francesco Farioli ile yollarını ayırdı. Akdeniz ekibi, kariyerinde Fenerbahçe şampiyonluğu yaşayan tecrübeli teknik direktör Ersun Yanal ile sözleşme imzaladı.

İMZA TÖRENİNE KATILDI

Alanyaspor’da Ersun Yanal için imza töreni düzenlendi. İmza törenine Francesco Farioli de katıldı. Ersun Yanal, Alanyaspor ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

“TÜRK FUTBOLU BİR İLKİ YAŞIYOR”

Ersun Yanal düzenlediği basın toplantısında, “Öncelikle doğal afetin ülkemizde 10 ilde yarattığı tahribat yüreğimizi yaktı. Muhtemelen ilkini burada yaşıyoruz. Farioli Bey ve ben ve liderimiz oturuyoruz. aynı tablo.futbolun özlediği hoş resimlerden biri bu.katılımların bir şeyler katacağını düşünüyorum.Ayrıca Alanyaspor’un Türk futboluna yaptığı katkıyı göz önünde bulundurarak Farioli Bey’in Türkiye’ye geldiğini söylemek isterim. futbol oynadı ve hepimizi heyecanlandırdı.Hele benim onun yaşında yani 32-33’lerin başında böyle bir hayal gücüm var.Cesaretle futbolun başına geçmesi ve başarılı olması bizi çok mutlu etti ki bence öyledir. çok başarılı ve bizde iz bıraktı. Farioli Bey’in kaldığı yerden devam edeceğiz.” işini yaptı.

“TÜRK HALKINA YARDIMCI OLACAĞIZ”

Farioli veda konuşmasında, “Farioli, Türk futbolunu bırakıyorum ama Türk insanını bırakmıyorum. Özellikle bu zor günlerde Türk halkına elimden geldiğince yardımcı olacağım. Desteğim her zaman Türk halkının yanında olacaktır. Teşekkürler Türkiye!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu