Ekonomi

DS Automobiles 6 aylık satışlarda rekor kırdı

Haziran ayında 553 adetlik satışla 2 bin 137 adede ulaşan DS Otomobiller, bugüne kadarki en yüksek 6 aylık satış sayısına ulaştı.

2022 yılını 1829 adet satışla kapatan marka, şimdi de geçen yılın toplam satışlarını 6 ayda geride bıraktı.

Markanın 2022 sonunda pazara sunduğu yeni DS 4, haziran ayında 241 adetlik satışla segmentinde ikinci olmayı başardı. Ayrıca DS 4 ilk 6 ayda 856 adet satışla segmentinde yüzde 31,2 pay alarak ikinci sıradaki yerini korudu. Markanın premium SUV modeli DS 7 de segmentinde en çok tercih edilen ikinci model olarak dikkat çekti.

Bu yıl marka olarak önemli bir ivme yakaladıklarını söyleyen DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi, “Geçen yılın sonunda piyasaya sürülmesine rağmen DS 4, Türkiye pazarında büyük beğeni topladı. müşterilerinin tercihleri ​​arasında yer alarak kendi segmentinde ikinci sıraya yükseldi. Aynı şekilde DS de 7 ile segmentinde ikinci sırayı alıyor” dedi.

DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi

Yatırımlarla kapasitemizi artırıyoruz!

Premium sınıfta satış grafiklerini hızla iyileştirdiklerini kaydeden Selim Eskinazi, “İlk 6 ayda geçen yılın toplam satış rakamını aştık. Yılın ikinci yarısında da yoğun ilgiyle büyümeye devam edeceğiz. Türkiye otomobil pazarı, satış hacmimizi ve hizmet kapasitemizi daha da artırmak için yatırımlarımıza da devam edeceğiz” dedi.

askale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu