İş

Destici’den 4 Aralık Madenciler Günü mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Maliyetler nedeniyle kaçınılan güvenlik önlemlerine, ilkelliğe, ihmale ve yetersizliğe çalışanlarımızın, emekçilerimizin ve vatandaşlarımızın hayatını feda edemeyiz” dedi.

Destici, 4 Aralık Madenciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin madencileri başta olmak üzere tüm çalışanlarının devletin sıkı denetimi altında, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak güvenli bir şekilde çalıştığı bir ülke olması gerektiğine dikkat çekti. .

Destici, çoğu madencilerin meydana geldiği ölümlü iş kazalarında Avrupa ülkeleri arasında birinci sırada yer alan Türkiye’nin, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) bilgilerine göre ILO üyesi ülkeler arasında birinci sırada yer aldığı bilgisini paylaşarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülke olarak birincil amacımız ve görevimiz bu tabloyu tersine çevirmek olmalıdır. Maliyetler, ilkellik, ihmal, yetersizlik nedeniyle kaçınılan güvenlik önlemlerine çalışanlarımızın, personelimizin ve vatandaşlarımızın hayatını feda edemeyiz. iş güvenliği kurallarına uyulmaması ve gerekli önlemlerin alınmaması üzerine, “Bu çağda ölümleri tesadüflerle açıklamak mümkün değil. Bunu millet iradesini temsil eden Meclisimizin tüm çalışanlarına ve milletimize karşı sorumluluklarından biri olarak görüyorum. Bu sorumluluğun sadece bir gelişmişlik göstergesi değil, aynı zamanda inanç ve değerlerimizin de bir gereği olduğunu düşünüyorum.”

BBP Genel Lideri Mustafa Destici, 14 Ekim’de Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 42 işçiye rahmet dileyerek, tüm çalışanların Madenciler Günü’nü kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu