Haber

Deprem sırasında Düzce’ye gelen destek ekipleri, öğrencilere kaldıkları yurtlarda not bıraktı.

Düzce’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depreme destek için kente gelen polis, jandarma ve AFAD ekipleri, öğrencilerden yurtlara bıraktıkları notlarda kullandıkları eşyalar için izin istedi.

23 Kasım’da kentte meydana gelen deprem nedeniyle Gençlik ve SporMilli Eğitim Bakanlığına bağlı Erkek Öğrenci Yurtlarında kalan üniversite öğrencileri memleketlerine gitti.

Boşalan yurtlarda deprem sonrası destek için kente gelen polis, jandarma ve AFAD personelinin barınma ihtiyaçları karşılandı.

Yaklaşık 10 gün boyunca öğrencilerin odalarını kullanan ekipler, görevlerini tamamlayarak öğrencilere kullandıkları ekipmanların bir kısmı için notlar ve paralar bıraktı.

Yurdu öğrenciler için hazırlayan görevliler de gördüklerinde duygulandıkları notları yatakların üzerine astı.

Notlarda, “Gençler, yaklaşık 10 gün odanızda kaldım. Kişisel eşyalarınıza dokunulmadı. Ellerimi yıkamak için sıvı sabun kullandım. Benim koyduğum parayla satın alabilirsiniz. peki. Başarılar dilerim. Jandarma abi”, “Gazozunuzu içtik, geçmiş olsun. Jandarma”, “Değerli arkadaşlar yurt odalarınızda eşyalarınızın bir kısmını kullandık. Bir hatamız olduysa kusura bakmayın. Bursa JÖH”, “Arkadaşlar 2 haftadır verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Bu süre zarfında eşyalarınızı kullandık lütfen haber veriniz. Eğitim hayatınızda başarılar dileriz. Zonguldak Komando” yer aldı.

Öte yandan deprem sonrası Düzce Üniversitesi (DÜ) yerleşkesindeki binalardaki sıva ve kısmi asma tavan hasarlarının onarılmasının ardından öğrencilere verilen eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmenin prestijiyle öğrenciler kente gelmeye başladı. ortaokul.

DU Rektörlüğü, öğrencilerin motivasyonunu olumsuz etkilememek amacıyla 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılı ara sınav (vize) tarihlerinin ertelenmesine ve 12-18 Aralık tarihlerinde resmi olarak (yüz yüze) yapılmasına karar vermiştir. öğrenciler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu