Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan değerli açıklamalar:

Gece gündüz çalışıyoruz, Ulaştırma Bakanımız ilk günden beri burada uyum çalışmalarını yürütüyor. İlk günden beri tüm ekiplerimiz burada çalışıyor. Sivil toplum kuruluşlarımıza da teşekkür ediyorum, Allah onlardan razı olsun. Arama kurtarma çalışmaları zamanla yerini enkaz kaldırma çalışmalarına bırakmıştır. Çadırdan konteynere tüm barınma imkanlarını seferber ettik. 2,5 milyon kişiyi ağırlıyoruz. Depremden zarar gören tüm illerimizde konteyner sayısını 100 bine çıkaracağız. Hasarsız ve hafif hasarlı konutlar kademeli olarak kullanılmaya başlandı.

Her bir kardeşimizi mutlaka yeni yuvalarına kavuşturacağız.

İlk yıl deprem bölgesine 319 bin konut yapacağız. Adıyaman’a 50 bin konut, 23 bin köy evi yapacağız. Evleri yıkılan, kullanılamaz hale gelen hiçbir Adıyamanlı kardeşimizi mağdur etmeyeceğiz. Her bir kardeşimizi mutlaka yeni yuvalarına kavuşturacağız. Kentsel dönüşümle diğer alanları daha dindar hale getireceğiz.

Yaptığımız ödemelerle vatandaşımızın yanındayız

İnşaatına başladığımız konut ve köy meskeni sayımız 56 bine ulaştı. 500 bin konut ve 1 milyonluk alt yapı arsa projemizin deprem bölgesini kapsayan kısmında çalışıyoruz. Depremin olduğu günden bu yana çeşitli kalemlerde yaptığımız ödemelerle vatandaşlarımıza destek oluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu