Ekonomi

Citi, Marvel’ı Tercih Edilen Seçime Yükseltti, Nvidia’nın Notunu Düşürdü

Marvel Technology’nin (MRVL) hisseleri, Citi Research analistlerinin en iyi tavsiye olarak MRVL’yi seçtiklerini açıklamasının ardından Cuma günü normal işlem saatleri öncesinde piyasa ticaretinde %1,7 arttı.

Citi daha önce hisse senedine Al notu vermişti.

Bu karar, Citi’nin, yapay zeka optiklerinde sürdürülebilir büyüme, özel AI ASIC proje satışlarından elde edilen ek gelir ve kurumsal ağ oluşturma ve telekomünikasyon hizmetleri gibi bulut bilişim dışındaki pazarlarda iyileşme beklentilerini içeren MRVL’nin 2024 performansına ilişkin olumlu görünümünü yansıtıyor.

Aynı zamanda Citi Research analistleri Nvidia’ya Satın Alma notu verdi (NVDA (NASDAQ: NVDA)) sıralamasını ikinci sıraya düşürdü.

Ek olarak, Universal Display Corporation’ın (OLED) hisselerine piyasa değeri nedeniyle yeniden Nötr notu verildi, ancak analistler hisse senedi için fiyat hedefini 161 dolardan 180 dolara yükseltti.

Citi, OLED’e yatırım yapmanın riskini ve potansiyel ödülünü “eşit şekilde eşleşmiş” olarak görüyor ve yaklaşık 37 kat olan mevcut F/K oranının, üç yıllık ortalama olan 32 kattan daha yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

Citi’nin raporunda ayrıca Çin’in yılın ilerleyen dönemlerinde OLED cihazlarının yerli üretimini artırma çabalarına ilişkin endişeler de dile getirildi; bu durum, OLED’in 2024 satış tahminlerinin %6 aşağı yönlü revizyonuna yol açtı.

Ayrıca Citi, Satış dereceli Qorvo (QRVO) ve Skyworks Solutions’ı (SWKS) en az tercih edilen hisse senedi alımları arasında sıralamaya devam ediyor. Bunun nedeni, Android cihazlar için radyo frekansı bileşenlerinde artan rekabet ve Çin’deki pazar kayması riskidir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu