Haber

Çinli Yetkili: Çin Kış İçin Doğalgaz Tedarikini Büyük Oranda Garanti Edebilecek

BEİJİNG, 16 Kasım (Xinhua) — Çin Ulusal Kalkınma ve Islahat Kurulu Sözcüsü Meng Wei Çarşamba günü, Çin’in karmaşık memleketler arası piyasa durumuna karşın bu yıl kış mevsimindeki ısınma talepleri için doğalgaz tedarikini büyük oranda garanti edebildiğini söyledi.

Meng Wei bahisle ilgili basın toplantısında, kâfi doğalgaz arzını sağlamak için vaktinde hazırlık yapıldığını ve ortak efor sarf edildiğini söyledi.

Meng, kurulun, haneler için nispeten istikrarlı doğalgaz fiyatlarını korumak hedefiyle lokal idareleri ilgili fiyat siyasetlerine sadık kalmaya çağıracağını söyledi.

Kış aylarında ısınma kaynaklı tüketimin tepeyi görmesi nedeniyle upstream firmalara doğalgaz üretimlerini ve stoklarını güçlendirmek için dayanak verilecek.

Çin, Ocak-Ekim periyodunda geçen yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 6,0 artışla 178,5 milyar metreküp doğalgaz üretti.

Meng, birtakım ağır devirlerde ve soğuk dalgasının uzun müddet tesirli olduğu birtakım bölgelerde, doğalgaz tedarikinin kısıtlı olabileceğini belirtti.

Meng, ülkenin günlük doğalgaz tedarik idaresi düzeneğini, birdenbire ortaya çıkabilecek doğalgaz kıtlığını gidermek ve kış aylarında vatandaşları sıcak tutmak hedefiyle kullanacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu