Haber

Çin’de Sağlıktan Sorumlu Yetkililer, Kovid-19’un Neden Olduğu Rahatsızlıkları Azaltma Sözü Verdi

BEİJİNG, 30 Kasım (Xinhua) — Çin Ulusal Sıhhat Kurulu (NHC) Sözcüsü mi Feng Salı günü düzenlenen basın toplantısında, yetkililerin Kovid-19 salgının insanlara verdiği rahatsızlığı azaltmak için ellerinden geleni yapacağını söyledi.

Tüm bölgelerin salgını önlemek ve denetim altına almak için ağır uğraş sarf ettiğini söyleyen Mi, nükleik asit testleri ile epidemiyolojik araştırmalara dayalı olarak riskli alanların hakikat biçimde belirlenmesi için uğraş gösterilmesi gerektiğini ve Kovid-19’un halka verdiği rahatsızlığı azaltmak için buralarda salgının denetimi ismine yapılan kapalı idare uygulamasının mümkün olan en kısa müddette uygulanması ve kaldırılması gerektiğini söyledi.

Mi, Kovid-19 hastalarının bilime dayalı olarak sınıflandırılmasının ve tedavisinin, ayrıyeten çocukların, yaşlıların ve kronik hastalıkları olanların uygun biçimde tedavi edilmesinin ve bakımının değerini de vurguladı.

Sözcü, çok sıkı denetim tedbirlerinin daima olarak elden geçirilmesi ve halkın makul taleplerine vaktinde yanıt verilmesi gerektiğini kelamlarına ekledi.

Ulusal Hastalık Tedbire ve Denetim İdaresi’nin üst düzey yetkilisi Cheng Youquan, aynı basın toplantısında, Kovid-19 salgınlarının artık ülkenin büyük bir bölümünü etkileyerek hızla geliştiğini söyledi.

Cheng, “Bazı bölgeler Kovid-19’un değerli ölçüde tekrar canlanması riskiyle, öbürleri ise son üç yılın en karmaşık ve önemli durumuyla karşı karşıya” dedi.

Cheng, yakın vakitte açıklanan optimize edilmiş 20 müdahale tedbirini tam olarak uygulamanın ve ülkenin Kovid-19 denetim protokollerinin dokuzuncu versiyonuna bağlı kalmanın kıymetini vurguladı.

Cheng, lokal makamların çok sıkı salgın denetim tedbirlerini frenlemek için özel gruplar kurduğunu ve Devlet Kurulu’nun Kovid-19 ile gayrette ortak tedbire ve denetim düzeneğinin halk tarafından verilen dilekçeleri faal olarak sürece koyarak sıkıntıları çözmek için ilgili departmanları uyardığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu