Haber

Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar istifa etti: Oyun oynadılar

CHP’nin delege seçimlerindeki yenilgisinin ardından örgütlerde değişiklikler yapılırken, 2014 yılından bu yana Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı olan Rebiye Turan Ünüvar, 11 Eylül’de istifa etti.

Ünüvar Çanakkale Belediyesi’nde; Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kültür İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Basın Yayın ve Bayındırlık Müdürlüğü ile Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden sorumluydu.

Delege seçimlerinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile birlikte Mavi Liste’ye destek veren Rebiye Ünüvar da delege seçimlerinde eleştirilen isimler arasında yer aldı. Ünüvar’ın desteklediği Mavi Liste tüm mahallelerde kaybederken, yine desteklediği Merkez İlçe Lideri adayı delege seçimlerinin ardından adaylığından çekildi.

CHP Parti Meclisi üyesi Muharrem Erkek, Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Serdar Soydan ve Belediye Meclis Grup Başkanvekili Erdal Gezen’in desteğiyle kongreye tek aday ve tek listeyle giren Beyaz Liste, başkanlığında Merkez İlçe Seçimlerini kazandı. İbrahim Can Ergun.

ÜNÜVAR’DAN SERT AÇIKLAMA

Çanakkale Gündem’in haberine göre; Ünüvar’ın istifasının ardından siyasi arkadaşlarına yaptığı veda açıklamasına da yer verildi. Lider Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini belirten Ünüvar, bu istifanın vazgeçme işareti olmadığını söyledi. Ünüvar, “İnandığı şey uğruna ne kadar çabalayan biri olduğumu biliyorsun. Bu, vazgeçme özgürlüğüdür. Bazen vazgeçmek bir zorunluluktur. Çünkü sonuçsuz çatışmalara, ideolojik temelden yoksun siyasi oyunlara sürüklenmek insanın kendine yapabileceği en büyük zarardır. Bunu bilerek yıllarca her türlü kötülüğe direndim. Kimsenin beni vazgeçiremeyeceğini bilmeni isterim. “Daha faydalı olacağıma inandığım sağlık alanında, gereksiz çabaların ülkeye ve insanlığa faydası olmayacağı düşüncesiyle sizlere ve Çanakkale halkına hizmet edeceğim” dedi.

‘SATIN ALANLAR, MADENCİLERLE ÇALIŞANLAR’

Hakkındaki iddialara siyasi açıdan da değinen Ünüvar, “İftira attılar” dedi.

Manipüle edildiğini öne süren Ünüvar, “Hırsız diyemediler, tembel diyemediler, çaldı diyemediler, ahlaksız diyemediler, hırsız diyemediler” dedi. Hem parti hem belediye hem de halk için gece gündüz çalışıyor. Kullandıkları tetikçilerle iftira üstüne iftira attılar.” İnanın bunda da başarılı olamadılar. Beni toplayıp Erzurum’a göndereceklerini söyleyen sosyal demokrat görünümlü iki ayaklılar beni vazgeçiremezler. Kaz Dağları’nda çevre dostu gibi davranıp TÜMAD madencilikle çalışanlar beni vazgeçiremez. “Kadınlar bizim baş tacımızdır diyenler, mikrofonlarla kadına oyun oynayanlar beni vazgeçiremezler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu