Haber

Avrasya Demiryolları Çin-Avrupa Ticaret Hacmini Artırıyor

AlmanyaSırbistan’da yaşayan Çinli bir ulaşım uzmanı olan Shan Jing, Sırbistan’ın Belgrad kentinde düzenlenen uluslararası demiryolu konferansında Xinhua’ya, Üretim ve Yol Girişimi’nin Çin ile Avrupa arasındaki demiryolu bağlantılarını önemli ölçüde iyileştirdiğini ve ticaret hacminde büyük bir artışa yol açtığını söyledi.

10. Uluslararası Demiryolu Operasyonları Modelleme ve Analiz Konferansı “RailBelgrade 2023″e katılmak üzere Belgrad’a gelen Almanya Dresden Teknik Üniversitesi Raylı Sistemler ve Toplu Taşıma Enstitüsü’nde araştırmacı olan Shan, Çin ile Avrupa arasındaki ticaretin son 10 yılda gelişmiştir.

SES 1 (İngilizce): SHAN JING, Raylı Sistemler ve Toplu Taşıma Enstitüsü Araştırmacısı, Dresden Teknik Üniversitesi, Almanya:

“Avrasya’da demiryolu taşımacılığı çok hızlı gelişiyor. 2011’de sadece 11 tren varken geçen yıl Çin ve Avrupa’nın iki yakasındaki tren sayısı 16 bindi. Demiryolu hava ve deniz yollarına kıyasla şimdiden B planı haline geldi. Demiryolunun hizmet kalitesi Mercedes Benz, “BMW ve birçok büyük uluslararası şirketin tedarik zinciri taleplerini karşılayabiliyor, dolayısıyla hepsi Çin ve Avrupa’nın ortasında bu Avrasya demiryolu taşımacılığını kullanıyor.”

Shan ayrıca, altyapı işbirliğinin nakliye süresini ve maliyetini önemli ölçüde azalttığını ve bunun da ilgili sektörlere büyük faydalar sağladığını da sözlerine ekledi.

SES 2 (İngilizce): SHAN JING, Almanya Dresden Teknik Üniversitesi Raylı Sistemler ve Toplu Taşıma Enstitüsü araştırmacısı:

“10 yıllık gelişimden sonra Avrasya demiryolu taşımacılığı artık deniz taşımacılığına göre çok hızlı. Deniz yoluyla 50 güne ihtiyaç varken Avrasya demiryolu taşımacılığında sadece 20 hatta 18 güne ihtiyacınız var. Bu ekspres servis size zaman kazandırabilir. Bu şube için çok şey var. Paradan tasarruf edin. Zaman ve maliyet azaltılabilir.”

25-28 Nisan tarihleri ​​arasında Belgrad’da düzenlenen uluslararası demiryolu konferansı, ulaşım ve demiryolu altyapısının çeşitli alanlarında uzmanları, şirket temsilcilerini ve hükümet yetkililerini bir araya getiriyor.

xinhua Haberler Ajans muhabirleri Belgrad’dan bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Günümüz

celebiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu