Teknoloji

Apple, yeni iPhone’ların RAM boyutunu artıracak

Rekabetin hızla devam ettiği akıllı telefon dünyasında firmalar birbirlerine üstünlük sağlamak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Özellikle teknoloji firmalarının ürettiği en gelişmiş taşınabilir cihaz yazılımı olan Android ve Ios arasındaki rekabet paha biçilemez bir rotada ilerliyor.

Mobil teknoloji firmaları yazılım konusunda birbirleriyle rekabet etseler de asıl rekabet alanı işlerin donanımları üzerindedir. Android ve iOS dünyasındaki taşınabilir telefonların donanımsal özelliklerine baktığımızda ortadaki emeği daha net görebiliriz. Şimdiye kadar android cihazların ram boyutu en fazla 12GB ile 16GB arasında değişirken Ios tarafında bu en fazla 6GB’ın sonunda.

IPHONE 15 PRO SERİSİYLE RAM BOYUTU ARTTI

iPhone 14 Pro Max ile 6 GB’a kadar bellek kullanan Apple, iPhone 15’in pro modellerinde ram miktarını azaltıyor. 8 GB’a kaldırmayı düşünüyorum. Apple, 2023 iPhone modelleri için artırılan ram boyutu ile hafıza özelliklerini artıracak. Kullanıcıların alacakları son model cihazda en sağlam performansı yaşayabilmeleri için, LPDDR5 RAMdiziden LPDDR5X geçecek dizi. Böylece ram boyutunun artmasıyla birlikte hız ölçüsü de artacaktır.

YENİ IPHONE MODELİNİN REENDER GÖRÜNTÜLERİ İNTERNETE SIZDI

Apple yeni modellerinde kullanacağı 8GB RAM ile birlikte donanım özelliklerinin yazılımla daha düzgün bütünleşmesini sağlayarak performansı artıracak. Firmanın pro modülleri ile birlikte üreteceği Iphone 15 ve Iphone 15 Plus’ın ise bu değişiklikten yararlanamayacağı ve mevcut özelliklerini koruyacağı bilgisi geliyor.

Kısa bir süre önce iPhone 15’in reender görüntüleri paylaşılmıştı. Yeni duyumlara göre Apple, iPhone 5 ile ilk kez kullandı yıldırımşarj portu yerine USB-C şarj portunu kullanacaktır. Metal çerçevenin yan kısımlarında da kavisli bir tasarım kullanılacağı söyleniyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu