Yaşam

Antalya’da 3 dakikada acı biber yedi, 5 bin TL kazandı

24. Tarım ve Seracılık Şenliği kapsamında Antalya’nın Kumluca ilçesinde acı biber yeme yarışması düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen yarışmaya katılan 15 kişi birinci olmak için yarıştı.

3 dakikada en çok biberi yemeye çalışan yarışmacılar renkli görüntülere sahne oldu.

Yarışma sonunda 260 gram acı biber yiyen Ehil Tuncer yarışmada birinci oldu. Semih Akın 242 gramla ikinci, Hüseyin Yılmaz 228 gramla üçüncü oldu.

Sevda Güngör ve Elif Kolukısa’ya jüri tarafından özel hediyeler verildi.

İlki 5 bin TL aldı

Yarışmada birinci olan Ehil Tuncer 5 bin TL, ikinci olan Semih Akın 3 bin ve üçüncü olan Hüseyin Yılmaz 2 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Ayrıca tüm yarışmacılara Kumluca Belediyesi tarafından 500 TL hediye edildi. Cümbüş ve şov amacıyla yarışmaya katılan Cahit Karataş ve Mehmet Karaya’nın hareketleri de yarışmaya renk kattı.

Elif Kolukısa “Acı yiyordum. Antepli olduğum için acı yemeye alışkınım. Benim için zor olmadı. 1. sırayı bekliyordum ama şans eseri olmadı.”söz konusu.

Sevda Güngör, “Acıyı severim. Zor değildi, kolaydı. İkinci olmayı bekliyordum. Gelecek yıl tekrar denemeyi umuyoruz.”dedi.

“Bütün acı biber yarışmalarına katılacağım”

Yarışmanın birincisi Yetkin Tuncer de şu sözleri verdi:

Kendime güvenerek girdim yarışmaya. Beyler boşuna yarışmayın dedim. İyiydi. Güzeldi. Benim kadar yemek yemediği için onur duyuyorum.

Kumluca’da yapılacak olan tüm acı biber yeme yarışmalarına elimden geldiğince katılacağım. Eğer katılırsam birinciliği kimseye kaptırmak istemem.”

Yarışmada ikinci olan Semih Akın, “Zordu. İlk başta hiçbir şey hissetmiyorsun ama sonra acıyı hissetmeye başlıyorsun.şeklinde konuştu.

beydagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu