Haber

AK Parti’li Karahocagil: “Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Türkiye’nin son 20 yılda uyguladığı politika ve sergilediği kararlı duruşla dünyada barışın anahtarı olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “muhalefetin tek derdinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek” olduğunu söz etti.

Muhalefetin palavra ve iftirayla milletin beynini bulandırmak istediğini söyleyen Karahocagil, “ABD’nin Biden’ını anlıyorum, Avrupa’nın sömürü devletlerini anlıyorum, Filistinli Müslümanların baş belası İsrail’i anlıyorum da bu muhalefeti, hatta muhalefetteki ‘sağcıyım’, ‘Müslümanım’ diyenleri anlamak mümkün değil. Tarihte Sultan Abdülhamid’e yapılan çirkinliklerin bir tekrarı sanki. Fakat şu da bir gerçek ki bu millet o tarihi tekrar tekerrür ettirmeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin son yıllarda dünya sahnesindeki varlığını uygunca hissettirdiğini lisana getiren Karahocagil, barış, adalet ve istikrar siyasetleri üstüne kurulan Türk dış siyaset anlayışı ile geleceğe inançla bakıldığını belirtti.

Karahocagil, “Son 20 yılda Türkiye, uyguladığı politika ve sergilediği kararlı duruşla dünyada barışın anahtarı olan bir ülke olmuştur.” dedi.

Muhalefetle polemik siyasetinde değil, eser ve hizmet siyasetinde yarışmak istediklerini söyleyen Karahocagil, “Türkiye’nin bölgesel liderliğini güçlendirmesinden rahatsız olanlar ile iş birliği yapma peşinde olan, dış politikayı ABD’de hamburger yemek zanneden, ülkesinin menfaatinden çok, oturacağı koltuğa sevdalı kişilere verilecek cevap zaferle çıkacağımız 2023 seçimleri olacaktır.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu