Haber

AK Parti’den İmamoğlu’nun cezasına ilişkin ilk açıklama: Devam eden yargı süreci üzerinden bir linç kampanyası yürütüyorlar.

İmamoğlu YSK üyelerine hakarete verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasının yankıları sürüyor. Karara birçok siyasi isim tepki gösterirken, AK PartiKonuyla ilgili ilk resmi açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, devam eden yargı süreci üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye yönelik linç kampanyası üretildiğini söyledi.

Çelik konu hakkında şunları söyledi:

“Muhalefetin devam eden yargı süreciyle Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye yönelik bir linç kampanyası yürüttüğünü görüyoruz. Bu kampanyayı şiddetle kınıyor ve kınıyoruz! Yargı kararlarını eleştirmek elbette siyasetçilerin ve herkesin demokratik hakkıdır. bununla muhalefet artık olgunlaşmamış yargı sürecini tartışırken kumpaslar üretiyor ve bununla Cumhurbaşkanımızı ve Cumhurbaşkanımızı kınıyoruz.AK Partimizi yan yana getirmeye çalışmak sömürü politikasıdır.

“LINÇ KAMPANYASINDAN HİÇ GEÇMEDİK”

AK Parti olarak vesayetin en ağır günlerinde bile teslim olmadığımız linç kampanyalarına asla izin vermeyeceğiz. Bu ülke tarihinin yozlaşmış demokrasi sicili, ürettikleri siyasi kumpaslarla AK Partimizi yan yana getirmeye çalışanlarda apaçık ortadadır.

“MİLLETİN İRADESİNDEN DIŞINDA GÜÇ BİLMEYEN PARTİYİZ”

Yargı kararından sonra milletimiz birden fazla siyaset mühendisliği çalışmasının 6’lı tablo içinde yarış içinde olduğunu görüyor. 6’lı masada siyaset yoluyla empoze edemedikleri bazı kararları yargı sürecini kullanarak birbirlerine empoze ettiklerini herkes görüyor. Bütün bu siyaset mühendisliği çalışmaları elbette onları ilgilendiriyor. Ancak Cumhurbaşkanımızı ve partimizi siyaset mühendisliği peşinde hedef almalarına izin vermeyeceğiz… Millet iradesinden başka siyasi güç tanımayanların partisiyiz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu